Egoé má skvělé vyhlídky!

Rozhodli jsme se vyměnit staré dobré vyhlídky za nové, neokoukané. Objevit je a podělit se. Najít nové kousky a nechat tam i pár našich kusů. Protože jsme rádi venku a milujeme hledání tvaru i trávy. Jsme vyhlídři, šéfové výletů, průkopníci v zakopávání o kořeny, blázínci deroucí se mlázím, venkovani. A do akce jsme nasadili zatraceně charismatickou dvojici. Dana a Míšu. Designéra a fotografku, momentálně asi největší experty na tuzemský view-catching na světě. Rozhledny jsou pro zbabělce, oni jdou výš. Zamilujete si je. Budete vyhlížet další díly jejich seriálu, možná i najdete svoje vysněné místo v růžové zahradě. První díl právě začínááá. Tak leťs egoé go a město čau!

#1 HUSLENKY
Autor: Dan Golík, Datum: 25.8.2018
Foto: Míša Homolová
Lokace: 73QV+GM Huslenky

První „Vyhlídka“ je spojena s valašským krajem. V obci Huslenky v údolí Uherská na jedné z tamních téměř panenských strání jsem vynesl na vlastnoručně vyrobených nosítkách z jasanového dřeva (dle vzorů tatranských nosičů) cca 60 kilový nábytkový set s ohništěm. Samého mne překvapila síla a stabilita mých útlých, šlachovitých, svaly nijak zvláště vybavených nožiček. Po krátkém počátečním dramatu, kdy mne naložený náklad mínil zavalit a zřejmě značně pohmoždit ne-li přímo zabít, jsem objevil grif jak dostat náklad na záda a jít.

Pot tekl čůrkama po mém těle zatíženém ocelovými výrobky zahradního nábytku. Velmi svědomitě vážím krok za krokem, stoupám za doprovodu vše dokumentující fotografky Míši, jenž měla instrukce zaznamenávat vše, i kdyby hrozilo nebezpečí ohrožení života. Na okraji lesa pod dubem tak můžete spočinout a třeba jako my zrelaxovat při vaření telecího guláše kořeněným bylinkami z blízkého okolí.

To vše v nádherném objetí útulné valašské krajiny. Kochat se výhledem na nedaleké kopce a zaměstnávat svůj mozek už jen pozorováním nebo třeba právě vařením. Symbolem této sestavy s „ohništěm“ je místo společného setkávání, vzájemné součinnosti a vyprávění příběhů u ohně.

V neposlední řadě je asi dobré zmínit, že celá akce je zároveň také jakýmsi sociologickým průzkumem spoluobčanů České republiky a zátěžovým testem samotných výrobků bez nutnosti vytváření nějakých simulovaných situací, prostě natvrdo. Proto bude probíhat systematické pozorování těchto míst v toku času.

Každá vyhlídka je označena cedulkou s krátkým představením a informacemi o možném sdílení vašich fotografií.

Krásné zážitky M.D

Pin It on Pinterest