Na skok na Strážné hůrce

Rozhodli jsme se vyměnit staré dobré vyhlídky za nové, neokoukané. Objevit je a podělit se. Najít nové kousky a nechat tam i pár našich kusů. Protože jsme rádi venku a milujeme hledání tvaru i trávy. Jsme vyhlídři, šéfové výletů, průkopníci v zakopávání o kořeny, blázínci deroucí se mlázím, venkovani. A do akce jsme nasadili zatraceně charismatickou dvojici. Dana a Míšu. Designéra a fotografku, momentálně asi největší experty na tuzemský view-catching na světě. Rozhledny jsou pro zbabělce, oni jdou výš. Zamilujete si je. Budete vyhlížet další díly jejich seriálu, možná i najdete svoje vysněné místo v růžové zahradě. Druhý díl právě začínááá. Tak leťs egoé go a město čau!

#2 STRÁŽNÁ HŮRKA
Autor: Dan Golík, Míša Homolová, Datum: 29.7.2018
Foto: Míša Homolová
Lokace: VGFP+3H Velká nad Veličkou

Druhá „Vyhlídka“ nabízí kouzelný pohled do širé dálky směrem k Pálavským vrchům. Je zasazena v pohraniční krajině Slovácka nad obcí Velká nad Veličkou. Dle domorodého umělce má i historicko-strategický význam a právě proto jsme jí nazvali „Strážná hůrka“.

Dřevěná nosítka jsme tentokrát naložili sestavou jednoho stolu a dvou židlí. Váhově byl náklad více než o polovinu lehčí než předchozí, takže vlastně pohodička.

Měl své specifikum v prostorové rozměrnosti. Na nenáročné cestě k objevenému místu byl tedy prostor a síla i na pózování fotografce Míši. Jedinou komplikací rozměrného nákladu představoval hustý porost. Na místo jsme dorazili v čas východu slunce.

Po vysečení plácku vysoké trávy v blízkosti nevzrostlého doubku, natrháním kytice a ustavení mobiliáře, jsme společně zasedli ke stolu. Provoz této vyhlídky jsme začali snídaní o čaji z čerstvě natrhané dobromysle a koláčcích od babky z Huslenek. Vychutnávajíc si ranní slunce při snídani s výhledy jsme se shodli, že místo musíme zažít i při západu.

A tak se i stalo. Ke společnému stolu jsme pozvali místního sochaře s jeho rodinkou, který nám místo ukázal. Zasedli jsme ke stolu podruhé. S číšemi vína připíjíme na zdraví a krásný večer. Pak už jen v tichém obdivu sledujeme okolí zalité teplým světlem zapadajícího slunce. Pohled to byl vskutku čarovný.

V neposlední řadě je asi dobré zmínit, že celá akce je zároveň také jakýmsi sociologickým průzkumem spoluobčanů České republiky a zátěžovým testem samotných výrobků bez nutnosti vytváření nějakých simulovaných situací, prostě natvrdo. Proto bude probíhat systematické pozorování těchto míst v toku času.

Každá vyhlídka je označena cedulkou s krátkým představením a informacemi o možném sdílení vašich fotografií.

Krásné zážitky M.D

 

Pin It on Pinterest