Alva na Pálavě

Rozhodli jsme se vyměnit staré dobré vyhlídky za nové, neokoukané. Objevit je a podělit se. Najít nové kousky a nechat tam i pár našich kusů. Protože jsme rádi venku a milujeme hledání tvaru i trávy. Jsme vyhlídři, šéfové výletů, průkopníci v zakopávání o kořeny, blázínci deroucí se mlázím, venkovani. A do akce jsme nasadili zatraceně charismatickou dvojici. Dana a Míšu. Designéra a fotografku, momentálně asi největší experty na tuzemský view-catching na světě. Rozhledny jsou pro zbabělce, oni jdou výš. Zamilujete si je. Budete vyhlížet další díly jejich seriálu, možná i najdete svoje vysněné místo v růžové zahradě. Třetí díl právě začínááá. Tak leťs egoé go a město čau!

#3 DĚVÍN, PÁLAVA
Autor: Dan Golík, Míša Homolová
Foto: Míša Homolová
Lokace: VMC2+2R Pavlov

Třetí „Vyhlídku“ pro vás objevila Míša. Je v prosluněné krajině vína, na Pálavském vrchu Děvín. Ač je cesta k ní více méně frekventovanou turistickou trasou, její objevení není tak jednoznačné. Ze série vyhlídek je tato trasa nejdelší, okolo 2 km. Délka byla další nová výzva pro mne jako nosiče. U kapličky na okraji Pavlova s výhledem na vodní plochu Nových Mlýnů jsme rozbalili základní tábor pro naložení nosítek. Dvě rozměrná lehátka a malý kruhový stolík vážily cca 38 kilo. Se zkušeností vysokohorského šerpy nahazuji nosítka na záda a vyrážíme.

Za teplého soumraku s nákladem stoupáme rytmickým tempem rozvážných kroků.

Pot na sebe nenechá dlouho čekat. V příšeří krajiny středomořského charakteru přicházíme k našemu cíli. Ve společnosti roje krvežíznivých komáru sundávám náklad a s modlitbou k bohu komárů prosím o slitování. Bylo jich stovky. Míša pohotově reaguje a cáká na sebe a na mé upocené tělo mátový esenciální olej. Později zjišťujeme, že mátový olej je jedním z nejlepších prostředků proti komárům. Ochráněni lazurou mátového oleje pokračujeme v instalaci mobiliáře. Relaxaci na lehátku si ovšem necháváme na ráno. V půl páté ráno vstáváme abychom moment východu zastihli od jeho počátku.

Doporučujeme navštívit tento charakteristický skalistý hřeben vrchu Děvínjak při východu, tak při západu. Vězte odmění vás to magickými obrazy okolní sluncem osvětlené krajiny.

 

V neposlední řadě je asi dobré zmínit, že celá akce je zároveň také jakýmsi sociologickým průzkumem spoluobčanů České republiky a zátěžovým testem samotných výrobků bez nutnosti vytváření nějakých simulovaných situací, prostě natvrdo. Proto bude probíhat systematické pozorování těchto míst v toku času.

Každá vyhlídka je označena cedulkou s krátkým představením a informacemi o možném sdílení vašich fotografií.

Krásné zážitky M.D.

 

Pin It on Pinterest