Máj na Zbojníkovi

Rozhodli jsme se vyměnit staré dobré vyhlídky za nové, neokoukané. Objevit je a podělit se. Najít nové kousky a nechat tam i pár našich kusů. Protože jsme rádi venku a milujeme hledání tvaru i trávy. Jsme vyhlídři, šéfové výletů, průkopníci v zakopávání o kořeny, blázínci deroucí se mlázím, venkovani. A do akce jsme nasadili zatraceně charismatickou dvojici. Dana a Míšu. Designéra a fotografku, momentálně asi největší experty na tuzemský view-catching na světě. Rozhledny jsou pro zbabělce, oni jdou výš. Zamilujete si je. Budete vyhlížet další díly jejich seriálu, možná i najdete svoje vysněné místo v růžové zahradě. Čtvrtý díl právě začínááá. Tak leťs egoé go a město čau!

#4 ZBOJNÍK, BUCHLOVICE
Autor: Dan Golík, Míša Homolová
Foto: Míša Homolová
Lokace: 37RW+7V Buchlovice

V pořadí čtvrtá „Vyhlídka“ je pro mne dalším krokem ke sblížení se s unikátní partnerskou dvojicí Davida a Evy, kteří se stali našimi průvodci a našeptávači místa v lesích Chřibských (Buchlovských) kopců. V předvečerním stínu stromů vedrem osychajícího lesa bylo o mnoho líp než přes den. Na lesní křižovatce nedaleko skály „Zbojník“ po přátelském přivítání s Evou a Davidem vytahuji z auta dřevěná nosítka a křesílko „Máj“. Tuto subtilně vzhlížející proutěnou skořápku s masivním pěnovým sedákem s Davidovou asistencí připoutáváme k nosítkům. Míša, bez otravné vtíravosti paparazzi, přítomně a nerušivě snímá plynoucí obrazy na svůj fotoaparát. Hravě, jako dětský batůžek se svačinou, nahazuji náklad na záda. A klidně kráčíme po prašné cestičce vysychajícího lesa k místu.


Neuběhne ani třicet minut, když nám odhalí naši průvodci kouzelný lesní plácek nad skalou.

Cítil jsem se jako v lesním pokojíčku s mechovými koberci, kde křesílko „Máj“ jakoby vždy patřilo. Tak přirozeně a rychle jako houby po dešti vsublimoval „Máj“ do tohoto prostoru lesa. Mám pocit, že i člověk se zde může ocitnout stejně nenadále a rychle, ale přitom přirozeně jako houby a jen být. Být a spočinout v pohodlí „Máje“, nasát vůni lesa, naslouchat větru v korunách, inhalovat vláhou sycený vzduch, nádech, výdech, nádech, výdech. Pojďte, jste zváni. Všední poetika a přirozenost místa vás pohostinně usadí.

 

V neposlední řadě je asi dobré zmínit, že celá akce je zároveň také jakýmsi sociologickým průzkumem spoluobčanů České republiky a zátěžovým testem samotných výrobků bez nutnosti vytváření nějakých simulovaných situací, prostě natvrdo. Proto bude probíhat systematické pozorování těchto míst v toku času.

Každá vyhlídka je označena cedulkou s krátkým představením a informacemi o možném sdílení vašich fotografií.

Krásné zážitky M.D.

 

Pin It on Pinterest