Pastva pro oči v Krkonoších

Rozhodli jsme se vyměnit staré dobré vyhlídky za nové, neokoukané. Objevit je a podělit se. Najít nové kousky a nechat tam i pár našich kusů. Protože jsme rádi venku a milujeme hledání tvaru i trávy. Jsme vyhlídři, šéfové výletů, průkopníci v zakopávání o kořeny, blázínci deroucí se mlázím, venkovani. A do akce jsme nasadili zatraceně charismatickou dvojici. Dana a Míšu. Designéra a fotografku, momentálně asi největší experty na tuzemský view-catching na světě. Rozhledny jsou pro zbabělce, oni jdou výš. Zamilujete si je. Budete vyhlížet další díly jejich seriálu, možná i najdete svoje vysněné místo v růžové zahradě. Pátý díl právě začínááá. Tak leťs egoé go a město čau!

#5 KRKONOŠE
Autor: Dan Golík, Míša Homolová
Foto: Míša Homolová
Lokace: JPM2+4H Černý Důl

Krkonoše, dosud pro mne neprobádané území Česka, kterému nám pohostinně otevřel dveře velmi sympatický mladík a především skvělý člověk jménem Vojta. Vrchlabský rodák, jenž se s lyžemi na nohou snad narodil. Což potvrzuje jako výborný lyžař, sportovně neomezující se jen na tyto dvě prkénka. Jemuž majestátní mohutnost rodiny kopců krkonošských hor přirostla pevně k srdci. Bylo tedy více než přirozené jej pomyslně jmenovat ambasadorem naší, v pořadí páté, vyhlídky.

Malý kopeček půdy a kamení s exoticky vzhlížejícím stromem a špičkovými keři uprostřed zvlněné pastviny na nás působil téměř magnetickou přitažlivostí. Nikdy předtím jsme já ani Míša o tomto místě neslyšeli, ani jsme zde nikdy předtím nebyli. Kráčíme blíž a blíž přitahováni klidnou sílou místa, které jakoby tušilo proč tam jdeme a co neseme.

 

Po usazení křesílka Preva, na vrcholku z poloviny kamenného vršku pod keřovitým stromem, se tato cesta naplnila. Aby pocit propojení místa v krajině a lidského výtvoru bylo umocněno, napadlo Míšu spodní část ocelové podnože obložit kamením. Teď jako opuštěný trůn pastevce vzbuzuje zvědavost z dáli bystřících výletníků. Nechte se přitáhnout svou zvědavostí, pohodlně se usaďte a zakuste na moment pocit sounáležitosti s okolím ve své jedinečnosti a výjimečnosti. Čeká vás hluboké uvolnění, nekonečný údiv a empatická rezonance s přírodním světem.

 

V neposlední řadě je asi dobré zmínit, že celá akce je zároveň také jakýmsi sociologickým průzkumem spoluobčanů České republiky a zátěžovým testem samotných výrobků bez nutnosti vytváření nějakých simulovaných situací, prostě natvrdo. Proto bude probíhat systematické pozorování těchto míst v toku času.

Každá vyhlídka je označena cedulkou s krátkým představením a informacemi o možném sdílení vašich fotografií.

Krásné zážitky M.D.

 

Pin It on Pinterest